Blacha  Jest to gładki arkusz stali, którego specyficzna struktura wynika ze sposobu obróbki (np. fala, trapez lub rąbek). Jest wrażliwa na zmiany temperatur – pod wpływem ciepła rozszerza się, natomiast gdy jest zimno kurczy. Ponadto wyróżnia się zerową nasiąkliwością, co oznacza, że substancje płynne, takie jak farba, nie wnikają w jej strukturę, lecz pozostają na powierzchni.

Z powodu tych właściwości odpowiednie pomalowanie blaszanego dachu jest niezwykle ważne. Prace najlepiej zlecić wykwalifikowanej firmie. Warto jednak wiedzieć jak takie prace powinny przebiegać. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze etapy przygotowania podłoża pod malowanie blaszanych dachów, które wykonujemy w firmie FESTAL.

Etap 1.
budowa alpinistycznych stanowisk pracy, dokładna ocena stanu dachu oraz
zabezpieczenie wszystkich elementów narażonych na uszkodzenie podczas wykonywania prac.

Etap 2.
Pianowanie dachu biodegradowalnym środkiem odtłuszczającym i zmiękczającym brud.

Etap 3.
Mechaniczne usunięcie rdzy oraz odpylenie dachu.

Etap 4.
Pomalowanie całej powierzchni podkładem przemysłowym z drobinkami aluminium.

Etap 5.
Nałożenie dwóch warstw nawierzchniowej farby przemysłowej podgrzaną do temperatury 55oC  .

Etap 6.
rozebranie stanowisk pracy, ściągnięcie zabezpieczeń z domu/ogrodu,
sprzątanie.

Każdy z przedstawionych powyżej etapów jest niezwykle istotny, a pominięcie któregokolwiek z nich może skutkować obniżeniem trwałości powłoki końcowej.

Ważne!

W przypadku bardzo brudnych, zatłuszczonych lub łuszczących się z farby dachów należy zastosować wysokociśnieniowe mycie gorącą wodą (500 bar 1200 l/godz. i 75oC). Dzięki tak dużemu ciśnieniu i wysokiej temperaturze wszelkie zabrudzenia i niechciane elementy zostają błyskawicznie usunięte, co nie jest niemożliwe przy użyciu zimnej wody.

FESTAL jest jedyną firmą w Polsce posiadającą taką usługę.

W tym miejscu musimy podkreślić, że przywiązujemy olbrzymią wagę do staranności i precyzji, dlatego jako jedyna znana firma oferujemy nie 2, lecz 3-WARSTWOWE malowanie skorodowanego dachu.

FESTAL ponownie jest jedyną firmą w Polsce oferującą taką usługę