Mikroorganizmy rozprzestrzeniają się na naszym dachu, gdy ich zarodniki przenoszone przez wiatr, ptaki czy inne zwierzęta. Występują w zacienionych i wilgotnych miejscach, zwykle od północnej strony budynku. Jeśli twój dom znajduje się w sąsiedztwie drzew, na pewno ciężko oprzeć się jego urokowi lecz nie jest to niczym dobrym dla powierzchni dachowych. Jest to środowisko sprzyjające dla rozwoju żywych organizmów. Przez cały rok na dachu mogą gromadzić się pyły, liście, tłuszcze i sadze. Jeśli nie zostaną usunięte, zapewniają idealne środowisko do rozwoju niebezpiecznej pleśni, zagnieżdżenia się owadów i rozpoczęcia procesów gnilnych. Wszystkie te czynniki wpływają na osłabienie struktury dachu oraz stwarzają zagrożenie pożarowe.

Czysty dach to zdrowy dach – mycie i czyszczenie dachówek!

Festal dokładnie wie jak zadbać o zdrowie twojego dachu!

Regularne czyszczenie dachówki jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów zapewnienia jego długiej żywotności. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu oraz substancji przemysłowych (niedostępnych w sklepie) do skutecznego usuwania tłuszczy, zanieczyszczeń, pleśni, mchów, porostów, alg i grzybów.

W trosce o satysfakcję naszych klientów, podczas czyszczenia dachu, wymienimy uszkodzone dachówki a także oczyścimy rynny i rury spustowe. Dzięki temu twój dach będzie wyglądał świeżo, czysto i przetrwa próbę czasu. Panele słoneczne lub inne konstrukcje, czyścimy w delikatny sposób aby ich nie uszkodzić.

Poniżej, w kilku krokach przedstawiamy państwu czyszczenie dachów pokrytych dachówką, które wykonujemy w firmie Festal.

  1. Najważniejsze jest bezpieczeństwo- Zaczynamy więc od budowy stanowisk linowych na których będziemy mogli pracować bezpiecznie i szybko.
  2. Neutralizacja mikroorganizmów- Nakładamy na dach środek biobójczy który głęboko penetruje dachówki. Dzięki tej czynności likwidujemy znajdujące się na dachu grzyby, mchy algi i porosty. Nie tylko powierzchownie, a mamy całkowitą pewność że zarodniki zagnieżdżone w porach dachówek również zostały usunięte i opóźnia ich przyszły wzrost. W kontakcie z H2O preparat staje się całkowicie biodegradowalny, jest przyjazny dla środowiska , nie szkodzi zwierzętom oraz nie uszkadza zewnętrznej części domu.
  3. Odtłuszczanie- Substancje lotne z kominów, pyłki z drzew, czy spaliny samochodów pozostawiają niechciane tłuszcze. Zostają one całkowicie usunięte poprzez pokrycie powierzchni dachu aktywną pianą.
  4. Mycie dachu- Odbywa się przy użyciu specjalistycznych myjek firmy honda o mocy 36km, ciśnieniu 350 bar i poborze wody 1200 litrów na godzinę . Proces ten należy wykonywać z niezwykłą starannością. Ciśnienie wody musi być odpowiednio dobrane do dachu aby nie spowodować wtórnych uszkodzeń powłoki poprzez nadmierne przepuszczanie potężnych strumieni wody. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, wiedzą dokładnie jak pracować na dachu, by nie uszkodzić go podczas czyszczenia. Następnie dach zostaje spłukany wodą w celu usunięcia pozostałości środków chemicznych oraz usunięciu naruszonego mchu i porostów.
  5. Sprzątanie- Jest to ostatni z etapów naszej pracy. Z góry na dół płuczemy dach, rynny, elewacje, okna, balkony oraz czyścimy rury spustowe.
    Pozostawiając po sobie jedynie dobre wrażenie.

Jak zapobiegać zabrudzeniom dachu?

  • jeśli twój dom jest otoczony drzewami, które rzucają cień na dach, dobrze jest je przerzedzić.
  • jeśli jednak dach znajduje się w sąsiedztwie innych domów zasłaniających światło słoneczne, blisko ruchliwej drogi lub zakładów przemysłowych, jedynym sposobem jest umycie dachu raz na 5 lat.

Zobacz również jak wygląda proces malowania dachówki oraz impregnacji dachówki w naszej firmie.