Czyszczenie dachówki – Czysty dach to zdrowy dach

Mikroorganizmy rozprzestrzeniają się na naszym dachu, gdy ich zarodniki przenoszone przez wiatr, ptaki czy inne zwierzęta. Występują w zacienionych I wilgotnych miejscach,zwykle od północnej strony budynku. Jeśli twój dom znajduje się w sąsiedztwie drzew, na pewno ciężko oprzeć się jego urokowi lecz nie jest to niczym dobrym powierzchni dachowych. Jest to środowisko sprzyjające dla rozwoju żywych organizmów

Przez cały rok na dachu mogą gromadzić się pyły, liście, tłuszcze, I sadze. Jeśli nie zostaną usunięte, zapewniają idealne środowisko do rozwoju niebezpiecznej pleśni, zagnieżdżenia się owadów I rozpoczęcia procesów gnilnych. Wszystkie te czynniki wpływają na osłabienie struktury dachu oraz stwarzają zagrożenie pożarowe.

W festal wiemy jak zadbać o zdrowie twojego dachu.

Regularne czyszczenie jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów zapewnienia jego długiej żywotności. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu oraz substancji przemysłowych (niedostępnych w sklepie) do skutecznego usuwania tłuszczy, zanieczyszczeń, pleśni, mchów, porostów, alg I grzybów.

W trosce o satysfakcję naszych klientów, podczas czyszczenia dachu, wymienimy uszkodzone dachówki a także oczyścimy rynny I rury spustowe. Dzięki temu twój dach będzie wyglądał świerzo, czysto I przetrwa próbę czasu.

Panele słoneczne lub inne konstrukcje, czyścimy w delikatny sposób aby ich nie uszkodzić

Jak wykonujemy pracę czyszczenia dachu?

Proces czyszczenia odbywa się w trzech głównych etapach.

Pierwszym z nich jest nałożenie specjalistycznego środka neutralizującego znajdujące się na powierzchni dachu algi, grzyby, mchy I porosty.
Zawarte w nim substancje biobujcze działają tylko I wyłącznie w określonych warunkach jak np. Przy zetknieciu z powierzchnia dachówki, betonu czy kamienia. Są aktywne do momentu spłukania ich wodą. W reakcji z h2o stają się załkowicie biodegradowalne I nie mają żadnego negatywnego wpływu na środowisko. Rozwiązanie do czyszczenia dachu festal skutecznie zabija zarodniki I opóźnia ich przyszły wzrost; jest przyjazny dla środowiska , nie szkodzi zwierzętom ani nie uszkadza zewnętrznej części domu.

Drugi etap obejmuje mycie ciśnieniowe, które odbywa się z najwyższą starannością przy użyciu specjalistycznych myjek firmy honda o mocy 22km I ciśnieniu 350 bar I poborze wody 1200 litrów na godzinę . Proces ten należy wykonywać z niezwykłą starannością. Ciśnienie wody musi być odpowiednio dobrane do dachu aby nie spowodować wtórnych uszkodzeń powłoki poprzez nadmierne przepuszczanie potężnych strumieni wody. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści. Wiedzą dokładnie jak pracować na dachu, nie uszkadzając go podczas czyszczenia.

Trzeci I ostatni etap polega na spłukaniu dachu w celu usunięcia pozostałości środków chemicznych oraz usunięciu naruszonego mchu I porostów. Z góry na dół płukamy dach, rynny, czyścimy rury spustowe, elewacje, okna, balkony oraz wszystko wokół domu
Pozostawiając po sobie jedynie dobre wrażenie.

Jak zapobiegać zabrudzeniom dachu?

  • Jeśli twój dom jest otoczony drzewami, które rzucają cień na dach, dobrze jest je przerzedzić.
  • Jeśli dach znajduje się w sąsiedztwie innych domów, zasłaniających światło słoneczne, jedynym sposobem jest umycie dachu raz na 5 lat.

Chciałbyś sam wyczyścić swój dach?

Jeśli posiadasz wiedzę bhp, badania wysokościowe oraz znasz podstawy zabezpieczeń alpinistycznych zadzwoń do nas. Chętnie podzielimy się informacjami na temat czyszczenia dachu I podpowiemy jak zrobić to samemu.

Jeśli nie posiadasz ww. Wiedzy I umiejętności, najlepiej pozostawić tę pracę ekspertom.