Nie da się ukryć, że mchy, glony i porosty szczególnie upodobały sobie ich chropowatą powierzchnię. Najbardziej dokuczliwe okazują się po zacienionych lub intensywnie zadrzewionych stronach dachu. Wraz z upływem czasu nalot pojawia się nawet na malowanych powierzchniowo dachówkach cementowych lub glazurowanych dachówkach ceramicznych.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego procesu jest właściwe zaimpregnowanie nowego poszycia. Oto najważniejsze zalety takiego rozwiązania:

 •  Impregnat oparty na nanotechnologii głęboko penetruje podłoże, zamieniając je w hydrofobową powierzchnię. Dzięki temu chroni pokrycia dachowe przed czynnikami zewnętrznymi, erozją, wykwitami oraz zaciekami.
 • Jego właściwości hydrofobowe i cienka nanopowłoka zabezpieczają dach przed nadmiernym oblodzeniem, wilgocią oraz deszczem. Dzieje się tak, ponieważ woda ulega sperleniu, dzięki czemu jest skuteczniej i szybciej odprowadzana do rynien, minimalizując przy tym powstawanie zacieków i nalotów.
 • Impregnat pozwala zabezpieczyć dachówki przez porastaniem i brudem.
 • W przypadku pokryć angobowanych, malowanych lub szkliwionych ochroni pokrycie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz blaknięciem koloru.

Poniżej, w kilku krokach przedstawiamy państwu impregnacje dachówki, którą wykonujemy w firmie Festal.

 1. Najważniejsze jest bezpieczeństwo- Zaczynamy więc od budowy stanowisk linowych na których będziemy mogli pracować bezpiecznie i szybko.
 2. Neutralizacja mikroorganizmów- Nakładamy na dach środek biobójczy który głęboko penetruje dachówki. Dzięki tej czynności likwidujemy znajdujące się dachu grzyby, mchy algi i porosty. Nie tylko powierzchownie, a mamy całkowitą pewność że zarodniki zagnieżdżone w porach dachówek również zostały usunięte. W kontakcie z H2O preparat staje się całkowicie biodegradowalny.
 3. Odtłuszczanie- Substancje lotne z kominów, pyłki z drzew, czy spaliny samochodów pozostawiają niechciane tłuszcze. Powierzchnia dachu zostaje pokryta aktywną pianą dzięki czemu nowa powłoka będzie miała dużo lepszą przyczepność.
 4. Mycie dachuNajważniejsza czynność w całej renowacji do której używamy maszyn Honda o mocy 36km. Ciśnienie nastawiamy na 350 bar gdyż jest to maksymalne ciśnienie jakie może być użyte do umycia dachówki nie powodując zniszczeń.
 5. Zabezpieczanie- Bardzo dbamy o jakość naszych usług dlatego przed rozpoczęciem impregnacji dachówki, wszystkie miejsca narażone na działanie impregnatu tj. kominy, okna dachowe, parapety czy podjazd, zostają zabezpieczone.
 6. Impregnacja (pierwsza warstwa)- Tę czynność wykonujemy agregatem hydrodynamicznym czyt. bez powietrza. Pod wpływem wysokiego ciśnienia impregnat dostaje się w każdy zakamarek dachówki. Dzięki ekstremalnie małym jednostkom środek głęboko penetrujący  zawarty w impregnacie wnika głęboko w podłoże dachówki.
 7. Impregnacja (druga warstwa)- Następuje druga i ostateczna impregnacja dachu, która następuje w chwili skończenia pierwszej, nie dopuszczając do wyschnięcia warstwy pierwotnej.
 8. Sprzątanie- Jest to ostatni z etapów naszej pracy. Ściągamy zabezpieczania oraz dokładnie sprzątamy nasze stanowiska pracy.

W naszej pracy używamy tylko najlepszych impregnatów, które wyróżniają się doskonałą jakością oraz skutecznym działaniem. Ponadto:

 •  ułatwiają utrzymanie powierzchni w czystości
 • nie blokują oddychalności
 • powodują, że woda ulega sperleniu
 • zapobiegają powstawaniu nalotów
 • zapobiegają oblodzeniu powierzchni
 • zwiększają odporność na niskie temperatury
 • wyróżniają się długim, nawet 12-letnim okresem działania
 • dzięki nanocząsteczkom zapewniają wyższą efektywność niż inne, tradycyjne preparaty

Zobacz również jak wygląda proces malowania dachów.