Dachówka jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pokryć dachowych. To, co ją wyróżnia to przede wszystkim trwałość I estetyka. W przeciwieństwie do innych materiałów nie wymaga znacznej ilości zabiegów pielęgnacyjnych w trakcie eksploatacji.

Czas jednak pokazuje nam, że nic nie jest na wieki. Przez promieniowanie uv dachówka traci kolor, powierzchnia zostaje pokryta przez mikroorganizmy a jej nasiąkliwość znacznie wzrasta. Ostatni punkt jest szczególnie niebezpieczny zimą. Woda zamarza we wnętrzu materiału powodując mikropęknięcia co w efekcie długiego działania prowadzi to do rozsadzenia dachówek. Co zrobic aby dach odzyskał swoje dawne właściwości I wygląd. Trzeba go wymienić?

W FESTAL dbamy o to byś nie wyżucał pieniędzy w błoto. Pomalowanie dachówki jest praktycznym I tanim rozwiązaniem które sprawi, że dach będzie wyglądał lepiej niż nowy!

Odpowiednie odrestaurowanie dachówki cementowej lub ceramicznej zabezpiecza przed powtórnym odrastaniem mchów, uodparnia na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim dach nabiera zupełnie nowego wyglądu. Powłoka nałożona na dach jest hydrofobowa co sprawia że nasiąkliwość powierzchni spada do minimum. Brud I tłuszcze nie przywierają I są zmywane pod wpływem opadów deszczu. Farby których używamy zawierają też substancje które uniemożliwiają rozwój żywych organizmów na dachu.

Nie każdy wie jak prawidłowo pomalować dach. Warto więc wiedzieć jak takie prace powinny przebiegać. Poniżej, w kilku krokach przedstawiamy państwu malowanie dachów pokrytych dachówką, które wykonujemy w firmie festal.

 1. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.
  • Zaczynamy więc od budowy stanowisk linowych na których będziemy mogli pracować bezpiecznie I szybko
 2. Neutralizacja mikroorganizmów
  • Nakładamy na dach środek biobójczy który głęboko penetruje dachówki. Dzięki tej czynności likwidujemy znajdujące się dachu grzyby, mchy algi I porosty nie tylko nawierzchownie, a mamy całkowitą pewność że zarodniki zagnieżdżone w porach dachówek również zostały usunięte. W kontakcie z h2o preparat staje się całkowicie biodegradowalny
 3. Odtłuszczanie
  • Substancje lotne z kominów, pyłki z drzew, czy spaliny samochodów pozostawiają na niechciane tłuszcze. Powierzchnia dachu zostaje pokryta aktywną pianą dzięki czemu nowa powłoka będzie miała dużo lepszą przyczepność
 4. Mycie dachu
  • Najważniejsza czynność w całej renowacji do której używamy maszyn honda o mocy 22km. Nastawiamy je na 350 bar gdyż jest to maksymalne ciśnienie jakie może być użyte do umycia dachówki nie powodując zniszczeń
 5. Zabezpieczanie
  • Bardzo dbamy o jakość naszych usług dlatego przed rozpoczęciem malowania, wszystkie miejsca narażone na działanie farby tj. Kominy, okna dachowe, parapety czy podjazd, zostają zabezpieczone.
 6. Malowanie – pierwsza warstwa
  • Tę czynność wykonujemy agregatem hydrodynamicznym czyt. Bez powietrza. Pod wpływem wysokiego ciśnienia 190bar farba wnika głęboko w porowatą powierzchnię dachówki, uszczelniając ją I gruntując przed położeniem drugiej warstwy. Grubość powłoki po wyschnięciu 110 μm
 7. Malowanie – druga warstwa
  • Zabieg ten wykonujemy pod ciśnieniem 220bar. Ma on na celu zwiększenie grubości powłoki zabezpieczającej, oraz przywrócenie dachowi walorów estetycznych. Grubość powłoki po wyschnięciu przy dwuch warstwach to 250μm.

Ważne! Dlaczego akurat 250 mikronów?

Grubopowłokowe farby które stosujemy, pozwalają nam na osiągnięcie maksymalnej grubości powłok jakie są bezpiecznie możliwe na całym świecie.
Przekraczając tę barierę, przy grubszej powłoce, w farbie zostaje uwięziony rozpuszczalnik który nie odparowuje od razu. Aby odparował, w górnej części powłoki pojawiłyby się mirkro pęknięcia, co z czasem powodowałoby łuszczenie się farby.

Robimy to od lat I robimy to jak należy. Dachy naszych klientów są naszą wizytówką.

Stosujemy tylko najlepsze jakościowo, profesjonalne farby przeznaczone do malowania dachówek.

Nie bawimy się, pracujemy!

Do malowania dachówki używamy tylko profesjonalnych, najlepszych jakościowo farb, które charakteryzują się: Do malowania dachówki używamy tylko profesjonalnych, najlepszych jakościowo farb, które charakteryzują się:

 • Bardzo dobrą przyczepnością
 • Działaniem ograniczającym rozwój mchów, glonów i porostów
 • Ochroną przed porastaniem oraz wykwitami wapiennymi
 • Umożliwianiem dyfuzji pary wodnej
 • Wzmacnianiem wiązań powierzchniowych betonu
 • Odbijaniem promieniowania UV
 • Tworzeniem powierzchni hydrofobowej
 • Tworzeniem trwałej powłoki