Dach narażony jest na działanie wielu szkodliwych czynników atmosferycznych, które w dużym stopniu przyczyniają się do spadku jego kondycji. Po wielu latach nowy dach traci swój pierwotny kolor, staje się wyblakły, co znacznie wpływa na wizerunek całego budynku. Jednak nie jest to jedyna szkoda, jaką może wyrządzić silny deszcz bądź mocne nasłonecznienie. Na powierzchni blachy oraz dachówki powstaje także rdza, która może oznaczać rozległe zniszczenia, a co za tym idzie, konieczność wykonania poważnego remontu.

Aby jak najlepiej ochronić swój dach przed zniszczeniem oraz zadbać o odświeżenie jego wyglądu, zalecamy regularną kontrolę stanu technicznego oraz okresową odnowę pokryć dachowych. W tym celu mogą Państwo zdecydować się na malowanie dachu przez profesjonalną firmę. Ceny tej usługi mogą się jednak różnić w zależności od kilku czynników. Obliczając ile kosztuje malowanie dachu domu, weź pod uwagę region kraju, w którym ma być wykonana usługa, rodzaj pokrycia dachowego oraz wielkość całego dachu.

Ile kosztuje malowanie dachu domu?

W przypadku renowacji poszyć dachowych nie zawsze warto sugerować się najniższą ceną. Wiele firm oferuje malowanie dachów za niską kwotę, jednak jakość ich usługi może nie być zadowalająca. Niska cena często wiąże się z brakiem użycia nowoczesnego sprzętu służącego do wykonania zlecenia. Co więcej, wiele firm wykorzystuje oszczędne techniki pracy polegające na pomalowaniu powierzchni dachu tylko 2 warstwami farby – aby uzyskać najlepszy efekt i zapewnić odpowiednią ochronę, wybierz firmę wykorzystującą 3 warstwy. Rozważając zlecenie malowania dachu, traktuj go jako inwestycję – jeżeli renowacja zostanie wykonana przez firmę dbającą o najwyższą jakość swojej pracy, kolejne malowanie może okazać się konieczne dopiero za wiele lat.

To ile kosztuje malowanie dachu domu, jest często zależne od miasta, w którym wykonywana jest usługa. Przykładowo, w miastach województwa mazowieckiego cena może być znacznie wyższa niż w województwie podlaskim.

malowanie czyszczenie mycie dachówki Opole

Ile kosztuje malowanie dachu za metr?

Każdy klient przed podjęciem decyzji o renowacji poszycia dachowego zastanawia się, ile kosztuje metr malowania dachu. Wiele firm nie ma jednak jednoznacznego cennika, a koszt remontu uzależniony jest od kondycji dachu, rodzaju zabezpieczanej powierzchni oraz prac niezbędnych do wykonania, a przede wszystkim od jego wielkości. W przypadku malowania większych powierzchni można próbować negocjować korzystne dla portfela zniżki i otrzymać upust za koszt pomalowania każdego m². Cena powinna zostać ustalona podczas początkowych konsultacji klienta z firmą.

Ile kosztuje malowanie dachu z blachy?

Posiadacze dachów z blachy mogą wyremotować je w niższej cenie niż w przypadku tych wykonanych z dachówki. Co ma wpływ na to, ile kosztuje malowanie dachu z blachy? Przede wszystkim należy zauważyć, że blacha jest tworzywem, które bardzo dobrze współpracuje z farbą. Można pokryć ją dużo sprawniej, niż inne tworzywa, przez co czas pracy znacznie się skraca. Z kolei to może wpływać na niższą cenę usługi.